مقاله

ارزش غذایی میگو

ارزش غذایی میگو

اثرات مصرف میگو بر کلسترول خون

استفاده از میگو به دلیل بالا بودن محتوای اسید چرب امگا3 برای مبتلایان به افزایش جربی خون مانعی ندارد. متخصصان معتقدند که علیرغم بالا بودن درصد کلسترول در میگو با مصرف این ماده غذایی، کلسترول مفید (HDL) جایگزین کلسترول مضر (LDL) شده و بدین ترتیب علائم ناشی از بالا بودن چربی خون کاهش می‌یابد. میگو از نظر کلسترول غنی است اما مصرف آن در افرادی که مشکل افزایش کلسترول خون دارند بلامانع می‌باشد.

میزان کلسترول در 100 گرم میگو دو سوم کلسترول در یک تخم مرغ 50 گرمی می‌باشد. یعنی در وزن مساوی میزان کلسترول میگو یک سوم کلسترول تخم مرغ است، با این تفاوت که در میگو میزان اسید چرب اشباع که برای سلامتی مضر است صفر می‌باشد که می‌تواند به کاهش کلسترول خون کمک کند.

با عنایت به این مطلب و همچنین اسیدهای چرب امگا3 موجود در میگو، این ماده غذایی بدن را از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی محافظت می‌کند. نکته قابل توجه آن است که این اسیدها (امگا3) به عنوان عامل ضدالتهاب در بدن عمل کرده و مانع از لخته شدن خون در رگ‌ها می‌شوند. 120 گرم میگو 8.2 درصد نیاز روزانه بدن را به اسیدهای چرب تأمین می‌کند.

همچنین بخوانید: 14 پیام تندرستی از مصرف آبزیان و نقش آن در سلامتی

خاصیت ضدسرطانی سلنیوم موجود در میگو

میگو یک منبع بسیار عالی از سلنیوم است. با مصرف هر 120 گرم میگو، 81.7 درصد از نیاز روزانه بدن به این عنصر تأمین می‌شود. شواهد بدست آمده از تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده نشان می‌دهند که یک رابطه معکوس بین مصرف سلنیوم و شیوع سرطان وجود دارد. شواهدی موجود است که سلنیوم DNA را ترمیم کرده و مانع از وارد شدن آسیب به سلول می‌شود. بعلاوه از تکثیر سلول‌های سرطانی نیز جلوگیری کرده و از مرگ سلول می‌کاهد. همچنین سیستم ایمنی بدن را برای حذف سلول‌های فرسوده و غیرعادی تحریک می‌کند. سلنیوم با پیوستن به قسمت فعال بسیاری از پروتئین‌ها، مانند گلوتاتیون پراکسایداز، خاصیت ضدسرطانی پیدا می‌کند.

یکی از قوی‌ترین آنزیم‌هایی که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد کلوتاتیون پراکسیداز بدن است که برای سم‌زدایی دسته عظیمی از مولکول‌ها که در کبد تجمع یافته و به صورت بالقوه برای بدن خطرناک هستند کاربرد دارد. وقتی مقدار گلوتاتیون پراکسیداز بسیار کم است این مولکول‌های سمی به سلول‌ها لطمه می‌زنند. این آسیب به DNA سلول منجر به گسترش و تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.

یک تحقیق در کانادا در مورد علل شیوع سرطان که نتیجه‌اش در آوریل 2004 منتشر شد. این تحقیق بیان می‌کند که مصرف مداوم میگو می‌تواند باعث ایمنی در برابر سه نوع سرطان خون، سرطان مغز استخوان و سرطان دستگاه لنفاوی شود. در این تحقیق کسانی که بیشترین مقدار میگو را مصرف کرده و نیز بیشترین کالری مورد نیاز بدن خود را از مواد چرب موجود در آبزیان تأمین می‌کردند 28 درصد کمتر از افرادی که کمتر میگو مصرف می‌کردند به سرطان خون مبتلا شده بودند. این درصد برای سرطان مغز استخوان و سرطان دستگاه لنفاوی به نسبت 36 درصد و 29 درصد بود.

مرجع: روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان khzshilat.ir

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *